Як поширюється звання на години навантаження вчителя - 25 Жовтня 2016 - Ємільчинський відділ освіти
 
Меню сайту
Пошук
Форма входу
Привіт: Гість

Шановний гість, мы раді Вас бачити на нашому сайті. Будь-ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь!

Випадкове фото










Архів записів
Конкурси












Наше опитування
Що є більш ефективнішим: створення освітніх округів чи міжшкільних факультативів?
Всього відповідей: 25
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2016 » Жовтень » 25 » Як поширюється звання на години навантаження вчителя
14:56
Як поширюється звання на години навантаження вчителя

Під час атестації вчителя, який, крім предмета за спеціальністю, викладає інші предмети інваріантної та варіативної складової, присвоєна за результатами атестації кваліфікаційна категорія поширюється на все педагогічне навантаження, зокрема і на години варіативної складової змісту загальної середньої освіти.

Відповідно до п. 1.2 Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 № 930, атестація педагогічних працівників - це система заходів, за якою визначаються відповідність педагогічного працівника займаній посаді, рівень його кваліфікації, присвоюється кваліфікаційна категорія, педагогічне звання.

 Відповідно до пункту 5.1. Типового положення за результатами атестації педагогічним працівникам, які досягли високих показників у роботі, присвоюються педагогічні звання: «викладач-методист», «учитель-методист», «вихователь-методист», «педагог-організатор-методист», «практичний психолог – методист», «керівник гуртка – методист», «старший викладач», «старший учитель», «майстер виробничого навчання I категорії», «майстер виробничого навчання II категорії».

Тобто, кожне з цих педагогічних звань присвоюється педагогічним працівникам відповідно до посади, яку вони займають згідно з Переліком посад педагогічних працівників, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 14.06.2001 № 963. Так, звання «викладач-методист» присвоюється викладачу, «учитель-методист» - учителю, «вихователь-методист» - вихователю, «педагог-організатор-методист» - педагогу-організатору, «старший вихователь» - вихователю тощо. Виключення щодо присвоєння педагогічних звань не за посадою стосується лише посад музичного керівника та інструктора з фізкультури дошкільного навчального закладу, яким відповідно до пункту 5.2. положення може присвоюватися педагогічне звання «вихователь-методист».

Отже, педагогічне звання «учитель – методист» присвоюється працівнику, який займає посаду вчителя незалежно від обсягу його навантаження та кількості предметів, які він викладає.

Працівники, які мають педагогічні звання, повинні під час чергової атестації, яка відповідно до п. 1.7 Типового положення здійснюється один раз на п'ять років, також атестуватися на відповідність раніше присвоєним педагогічним званням (лист МОНмолодьспорту від 22.02.2012 № 2/1-13-430).

Згідно з підпунктом «г» пункту 5 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 № 102, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 27.05.1993 за № 56, присвоєні звання дають право на підвищення ставок. За звання «учитель-методист» ставки заробітної плати підвищуються на 15 відсотків (п. 24 Інструкції).

Відповідно до пункту 63 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти оплата праці педагогічних працівників установ і закладів освіти проводиться, виходячи із встановлених ставок заробітної плати з врахуванням підвищень, фактичного обсягу педагогічної роботи, доплат та надбавок.

Виходячи з вищевикладеного, підвищення ставки заробітної плати за присвоєне атестаційною комісією педагогічне звання «учитель-методист», як і присвоєна за результатами атестації кваліфікаційна категорія, поширюється на все педагогічне навантаження учителя незалежно від кількості предметів, які він викладає.

Пунктом 3.25 Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 № 930, передбачено, що вчителі, які мають педагогічне навантаження з кількох предметів, атестуються з того предмета, який викладають за спеціальністю. У цьому випадку присвоєна кваліфікаційна категорія поширюється на все педагогічне навантаження.

Необхідною умовою при цьому є підвищення кваліфікації з предметів інваріантної складової змісту загальної середньої освіти. Зазначеним пунктом умови щодо обов’язковості підвищення кваліфікації з предметів варіативної складової не передбачено.

За матеріалами Управління соціально-економічного захисту ЦК профспілки працівників освіти і науки.

 
Переглядів: 193 | Додав: emosvita | Теги: педагогічні звання, оплата праці, атестація | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Годинник
Контактні дані
Адреса: 11201 Житомирська область, смт. Ємільчине, вул. Військова, 9
Тел/факс: (04149)4-24-28, (04149)2-13-78
E-mail: emfox@ukr.net
Визначні події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Календар
«  Жовтень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Новини освіти
Корисні матеріали

Рекомендації з питань організації і змісту роботи у школах району по охороні дитинства

Бланк податкової декларації, зразок заповненого бланку та інструкція

Лист Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України № 1/9-779 від 25 жовтня 2012 року "Щодо атестації педагогічних працівників"

Програми ЗНО - 2015

Наказ Ємільчинського РВО №15 від 16.01.2015 року "Про проведення районних змагань з волейболу серед юнаків"

Про затвердження Порядку державної атестації навчальних закладів

Вимоги до проведення ДПА учнів 9 та 11 класів у 2015 році

Про структуру 2015/2016 навчального року та навчальні плани загальноосвітніх навчальних закладів

Наказ МОНУ № 192 від 20.02.2015 ''Про проведення ДПА учнів (вихованців) у системі ЗСО у 2014-2015 н. р.''

Наказ про проведення районних змагань з волейболу

Державні установи














Друзі сайту